top of page

KAPELA

The Minority je bratislavská punk-rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2019 a patrí ešte stále medzi tie novšie zoskupenia, ktoré vznikli v našom hlavnom meste. Zostavu tvoria momentálne členovia: Peter Jarábek (gitara, spev), Michal Jarábek (basa, spev) a Marián Karšay (bicie nástroje). Ich energický "kalifornský" punk-rock, ktorý je zľahka poprepájaný s prvkami žánrov ako sú rock'n'roll, folk či country sa vyznačuje melodickými, chytľavými a ľahko zapamätateľnými refrénmi a stelesňuje v sebe všetko to, čo má kapela na hudbe najradšej. 

Aktuálne má kapela za sebou letnú časť turné, počas ktorého okrem koncertov na Slovensku a v Českej republike stihla dať von aj nový singel v angličtine s názvom "One Of A Kind".  Tejto skladbe predchádzal ešte v zime vydaný slovenský singel s názvom "Mám vás...", ku ktorému natočila aj "slnečný" videoklip, ktorý svojou náladou a prejavom ešte viac prezentuje nespútaný a priamočiary "kalifornský" punk-rock typický pre trio The Minority. Ako hovorí frontman kapely Peter Jarábek Skladba "Mám vás..." v sebe skrýva obrazne povedané "mladú krv" s odkazom na to, aby sme sa moc nezaoberali minulosťou alebo budúcnosťou, ale skôr žili naplno, bez obáv a pre moment, ktorý sa deje práve teraz.“ Po predchádzajúcom slovenskom singli "Duch rebelov" ide o v poradí druhý samostatný singel, ktorý je výsledkom poslednej návštevy kapely v štúdiu. Na jeseň a v zime sa The Minority chystajú na koncerty do klubov, ale možno sa pritrafia aj nejaké tie open-air akcie. Pre viac info ohľadom pripravovaných klubových vystúpení sleduj sekciu KONCERTY

Naďalej aj napriek všetkým okolnostiam ostávame verní našim plánom: čo najviac hrať, baviť vás a užívať si chvíle, kvôli ktorým to všetko robíme až do "DO POSLEDNEJ DÁVKY"!

HISTÓRIA KAPELY

ROK 2019 - 2020

V roku 2019 vydala kapela svoj debutový album s názvom Till The End Of The Line, ktorý sa ešte realizoval za pomoci externého bubeníka Lukáša Horvátha. V priebehu leta 2019 bol album propagovaný videami k singlom "Run And Hide", "Rhythm Of Holiday" a "Summertime". Začiatkom roka 2020 kapela predstavila hneď ďalšie tri lyric videá k singlom Unbreakable, Hideaway, Guess My Name. Všetky videá sú dostupné aj na ich oficiálnom YouTube kanáli The Minority Band.

V priebehu roka 2019 a 2020 sú skladby z ich debutového albumu hrané v éteri slovenských (Anténa Rock, rádio Rebeca, rádio Paráda), českých rádií (rádio Beat, rádio Fajn Rock Music), ale aj v rámci Európy napríklad v Dánsku (Radio Marlab, Radio Playback Rock), Nemecku (Powerplant Classic Rock, RDD Radio) Švajčiarsku (RADIO 15.ch), Belgicku (Rock FM Online) alebo  Ukrajine (Radiolla Clutch). 

ROK 2021

Vo februári kapela vydáva svoj druhý album s názvom "Do poslednej dávky", ktorého hlavný singel "Opäť v ringu" sa dostáva do pravidelnej rotácie rádia ROCK RADIO v Českej republike. V priebehu leta 2021 nasleduje turné k aktuálnemu CD s koncertami na Slovensku, Čechách a Rakúsku. Následne koncom roka 2021 zamierila kapela do štúdia nahrávať nový materiál, ktorý by mal byť hotový začiatkom leta 2022.

ROK 2022

Zimné odobie využili The Minority, na nahrávanie nového materiálu. Zo svojej novej produkcie stihla kapela už zverejniť skladby "Too Young""Let It Be Sunday""Duch rebelov", ku ktorým vždy natočila aj videoklip. Aktuálne kapela absolvovala turné s názvom TOUR 2022, v rámci ktorého sa predstavila na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku.

ROK 2023

V zime vydáva kapela nový singel s názvom "Mám vás...", ku ktorému natočila aj "slnečný" videoklip. V priebehu zimy a jari sa The Minority chystajú na krátke klubové turné a potom v lete na festivaly v rámci Slovenskej a Českej republiky. Neskôr na jar v apríli uzrela svetlo sveta anglická verzia skladby "Duch rebelov" s názvom "Get It All", ku ktorej bolo vytvorené aj lyric video. Letné obdobie bolo opäť v znamení koncertov na festivaloch na Slovensku a v Českej republike. Počas letného tour stihla kapela vydať aj jeden singel v angličtine s názvom "One Of A Kind", ktorý bol znova podporený aj lyric videom. Jeseň a zima bude pre kapelu v znamení klubových vystúpení. 

bottom of page