KAPELA

The Minority je bratislavská punk-rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2018 a patrí ešte stále medzi tie novšie zoskupenia, ktoré vznikli v našom hlavnom meste. Zostavu tvoria momentálne členovia: Peter Jarábek (gitara, spev), Michal Jarábek (basa, spev) a Marián Karšay (bicie nástroje). Ich energický "kalifornský" punk-rock, ktorý je zľahka poprepájaný s prvkami žánrov ako sú rock'n'roll, folk či country sa vyznačuje melodickými, chytľavými a ľahko zapamätateľnými refrénmi a stelesňuje v sebe všetko to, čo má kapela na hudbe najradšej. 

Aktuálne má kapela vonku nový album s názvom "Do poslednej dávky", ktorý bol oficiálne vydaný 5. februára 2021 a je v poradí druhým počinom tejto formácie. Toto nové CD je akousi slovenskou verziou ich debutového albumu "Till The End Of The Line" vydaného v roku 2019. Ako sami členovia hovoria „chceli sme dať všetkým otázkam a prosbám o slovenskú tvorbu jasnú odpoveď. Nahrávanie sme si veľmi užívali a pomohlo nám to aj efektívne využiť toto neľahké obdobie bez možnosti koncertovania. Veríme, že čoskoro budeme môcť tento „slovenský“ album predstaviť divákom aj na našich vystúpeniach na Slovensku a v Čechách“. Práca a plány na koncerty v priebehu leta 2021 sú v plnom prúde a čoskoro budú zverejnené prvé termíny v rámci letnej časti DO POSLEDNEJ DÁVKY TOUR 2021! 

Naďalej aj napriek všetkým okolnostiam ostávame verní našim plánom: čo najviac hrať, baviť vás a užívať si chvíle, kvôli ktorým to všetko robíme až do "DO POSLEDNEJ DÁVKY"!

HISTÓRIA KAPELY

ROK 2019 - 2020

V roku 2019 vydala kapela svoj debutový album s názvom Till The End Of The Line, ktorý sa ešte realizoval za pomoci externého bubeníka Lukáša Horvátha. V priebehu leta 2019 bol album propagovaný videami k singlom "Run And Hide", "Rhythm Of Holiday" a "Summertime". Začiatkom roka 2020 kapela predstavila hneď ďalšie tri lyric videá k singlom Unbreakable, Hideaway, Guess My Name. Všetky videá sú dostupné aj na ich oficiálnom YouTube kanáli The Minority Band, ako aj priamo na webovej stránke v sekcii VIDEO.

V priebehu roka 2019 a 2020 sú skladby z ich debutového albumu hrané v éteri slovenských (Anténa Rock, rádio Rebeca, rádio Paráda), českých rádií (rádio Beat, rádio Fajn Rock Music), ale aj v rámci Európy napríklad v Dánsku (Radio Marlab, Radio Playback Rock), Nemecku (Powerplant Classic Rock, RDD Radio) Švajčiarsku (RADIO 15.ch), Belgicku (Rock FM Online) alebo  Ukrajine (Radiolla Clutch).