KAPELA

The Minority je bratislavská punk-rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2018 a patrí ešte stále medzi tie novšie zoskupenia, ktoré vznikli v našom hlavnom meste. Zostavu tvoria momentálne členovia: Peter Jarábek (gitara, spev), Michal Jarábek (basa, spev) a Marián Karšay (bicie nástroje). Ich energický "kalifornský" punk-rock, ktorý je zľahka poprepájaný s prvkami žánrov ako sú rock'n'roll, folk či country sa vyznačuje melodickými, chytľavými a ľahko zapamätateľnými refrénmi a stelesňuje v sebe všetko to, čo má kapela na hudbe najradšej. 

Aktuálne má kapela vonku nový album s názvom "Do poslednej dávky", ktorý bol oficiálne vydaný 5. februára 2021 a je v poradí druhým počinom tejto formácie. Toto nové CD je akousi slovenskou verziou ich debutového albumu "Till The End Of The Line" vydaného v roku 2019. Ako sami členovia hovoria „chceli sme dať všetkým otázkam a prosbám o slovenskú tvorbu jasnú odpoveď“. Následne v priebehu leta 2021 absolvovali The Minority úspešné turné k novému albumu s koncertami na Slovensku, Čechách a Rakúsku. 

Naďalej aj napriek všetkým okolnostiam ostávame verní našim plánom: čo najviac hrať, baviť vás a užívať si chvíle, kvôli ktorým to všetko robíme až do "DO POSLEDNEJ DÁVKY"!

HISTÓRIA KAPELY

ROK 2019 - 2020

V roku 2019 vydala kapela svoj debutový album s názvom Till The End Of The Line, ktorý sa ešte realizoval za pomoci externého bubeníka Lukáša Horvátha. V priebehu leta 2019 bol album propagovaný videami k singlom "Run And Hide", "Rhythm Of Holiday" a "Summertime". Začiatkom roka 2020 kapela predstavila hneď ďalšie tri lyric videá k singlom Unbreakable, Hideaway, Guess My Name. Všetky videá sú dostupné aj na ich oficiálnom YouTube kanáli The Minority Band, ako aj priamo na webovej stránke v sekcii VIDEO.

V priebehu roka 2019 a 2020 sú skladby z ich debutového albumu hrané v éteri slovenských (Anténa Rock, rádio Rebeca, rádio Paráda), českých rádií (rádio Beat, rádio Fajn Rock Music), ale aj v rámci Európy napríklad v Dánsku (Radio Marlab, Radio Playback Rock), Nemecku (Powerplant Classic Rock, RDD Radio) Švajčiarsku (RADIO 15.ch), Belgicku (Rock FM Online) alebo  Ukrajine (Radiolla Clutch). 

ROK 2021

Vo februári kapela vydáva svoj druhý album s názvom "Do poslednej dávky", ktorého hlavný singel "Opäť v ringu" sa dostáva do pravidelnej rotácie rádia ROCK RADIO v Českej republike. V priebehu leta 2021 nasleduje turné k aktuálnemu CD s koncertami na Slovensku, Čechách a Rakúsku.