KAPELA

The Minority je bratislavská punk-rocková kapela a patrí medzi tie novšie zoskupenia, ktoré za posledné roky vznikli v našom hlavnom meste. Zostavu tvoria momentálne členovia: Peter Jarábek (gitara, spev), Michal Jarábek (basa, spev), Matúš Lauko (gitara) a Timotej Rajnoha (bicie nástroje). V roku 2019 vydala kapela debutový album s názvom Till The End Of The Line dostupný tiež vo všetkých popredných online obchodoch (bandcamp, iTunes, Spotify, Deezer a pod.). Celý tento počin sa ešte realizoval za pomoci externého bubeníka Lukáša Horvátha, ktorý nacvičil a nahral bicie do všetkých 15 skladieb za čo mu patrí VEĽKÁ vďaka.

Po hudobnej stránke album prezentuje smerovanie a tvorbu kapely, ktorá sa pohybuje v rámci rocku, punk rocku a veľmi zľahka sa dotýka aj žánrov ako rock'n'roll, folk či country. Ako už bolo spomenuté CD obsahuje 15 piesní, ktoré ako sami členovia hovoria „odrážajú to, čím žijeme, čo nás teší a robí nám radosť v kontraste s tým, čo nás naopak trápi a volá po zmene. Nechceme napraviť svet, ale robiť hudbu, ktorá nás baví a robí nás šťastnými a túto energiu odovzdávať ďalej divákom a priniesť do ich životov momenty, pri ktorých zabudnú na tú každodennú všednú realitu“.

V priebehu leta 2019 bol album propagovaný videami k singlom "Run And Hide", "Rhythm Of Holiday" a "Summertime". V priebehu zimy 2020 kapela predstavuje hneď ďalšie tri lyric videá k singlom Unbreakable, Hideaway, Guess My Name a finišuje s prípravami koncertného programu na pripravované turné. Všetky videá sú samozrejme dostupné aj na ich oficiálnom YouTube kanáli The Minority Band, ako aj priamo na webovej stránke v sekcii VIDEO.

Po viac ako polroku od vydania albumu sa skladbám darí stále viac a tešia sa veľkej obľube nielen u nás, ale aj v zahraničí. Kapele sa podarilo dostať zo svojou hudbou až za hranice Európy do mesta Johannesburg v Juhoafrickej republike, kde sú pravidelne hraní na rádiu Doors Rock Radio. Ich piesne môžete samozrejme počuť aj v éteri slovenských (Anténa Rock, rádio Rebeca, rádio Paráda) a českých rockových rádií (rádio Beat, rádio Fajn Rock Music).

V apríli 2020 kapela vyráža na turné s názvom "Till The End Of The Line" k ich debutovému albumu, v rámci ktorého sa v priebehu jari a leta predstaví vo viacerých mestách v Slovenskej a Českej republike. O všetkých aktuálnych koncertoch sa dozvieš aj na webovej stránke v sekcii KONCERTY. Naďalej teda ostávame verní našim plánom: čo najviac hrať, baviť vás a užívať si chvíle, kvôli ktorým to všetko robíme až do úplného konca – "Till The End Of The Line"!