KAPELA

The Minority je bratislavská punk-rocková kapela a patrí medzi tie novšie zoskupenia, ktoré za posledné roky vznikli v našom hlavnom meste. Zostavu tvoria momentálne členovia: Peter Jarábek (gitara, spev), Michal Jarábek (basa, spev), Matúš Lauko (gitara) a Timotej Rajnoha (bicie nástroje). V roku 2019 sa im podarilo nahrať debutový album, ktorý nesie názov Till The End Of The Line. Celý tento počin sa ešte realizoval za pomoci externého bubeníka Lukáša Horvátha, ktorý nacvičil a nahral bicie do všetkých 15 skladieb za čo mu patrí VEĽKÁ vďaka.

Po hudobnej stránke album prezentuje smerovanie a tvorbu kapely, ktorá sa pohybuje v rámci rocku, punk rocku a veľmi zľahka sa dotýka aj žánrov ako rock'n'roll, folk či country. Cieľom bolo ponúknuť širokú paletu toho, čoho je skupina schopná a kam sa chce uberať aj vo svojej ďalšej práci. Ako už bolo spomenuté CD obsahuje 15 piesní, ktoré ako sami členovia hovoria „odrážajú to, čím žijeme, čo nás teší a robí nám radosť v kontraste s tým, čo nás naopak trápi a volá po zmene. Nechceme napraviť svet, ale robiť hudbu, ktorá nás baví a robí nás šťastnými a túto energiu odovzdávať ďalej divákom a priniesť do ich životov momenty, pri ktorých zabudnú na tú každodennú všednú realitu“.

Oficiálne vydanie albumu bolo 3. júna 2019 a je dostupný vo všetkých popredných online obchodoch (bandcamp, iTunes, Spotify, Deezer a pod.). V priebehu leta bol album propagovaný videom k singlu "Run And Hide" a tiež videami k letným singlom "Rhythm Of Holiday" a "Summertime". Neskôr pribudnú lyric videá k ďalším skladbám, ktoré sa budú postupne objavovať na oficiálnom YouTube kanáli The Minority Band, ako aj priamo na webovej stránke v sekcii VIDEO.

Už sa nevieme dočkať, kedy budeme môcť odprezentovať nový koncertný program priamo na našich vystúpeniach. Pre viac informácií ohľadom našich aktuálnych vystúpení sleduj sekciu KONCERTY. Naše plány sú teda jasné: čo najviac hrať, baviť vás a užívať si chvíle, kvôli ktorým to všetko robíme až do úplného konca – "Till The End Of The Line"!