KAPELA

The Minority je bratislavská punk-rocková kapela a patrí medzi tie novšie zoskupenia, ktoré za posledné roky vznikli v našom hlavnom meste. Zostavu tvoria momentálne členovia: Peter Jarábek (gitara, spev), Michal Jarábek (basa, spev) a Marián Karšay (bicie nástroje). V roku 2019 vydala kapela debutový album s názvom Till The End Of The Line dostupný tiež vo všetkých popredných online obchodoch (bandcamp, iTunes, Spotify, Deezer a pod.). Celý tento počin sa ešte realizoval za pomoci externého bubeníka Lukáša Horvátha, ktorý nacvičil a nahral bicie do všetkých 15 skladieb za čo mu patrí VEĽKÁ vďaka.

Po hudobnej stránke album prezentuje smerovanie a tvorbu kapely, ktorá sa pohybuje v rámci rocku, punk rocku a veľmi zľahka sa dotýka aj žánrov ako rock'n'roll, folk či country. Ako už bolo spomenuté CD obsahuje 15 piesní, ktoré ako sami členovia hovoria „odrážajú to, čím žijeme, čo nás teší a robí nám radosť v kontraste s tým, čo nás naopak trápi a volá po zmene. Nechceme napraviť svet, ale robiť hudbu, ktorá nás baví a robí nás šťastnými a túto energiu odovzdávať ďalej divákom a priniesť do ich životov momenty, pri ktorých zabudnú na tú každodennú všednú realitu“.

V priebehu leta 2019 bol album propagovaný videami k singlom "Run And Hide", "Rhythm Of Holiday" a "Summertime". Začiatkom roka 2020 kapela predstavila hneď ďalšie tri lyric videá k singlom Unbreakable, Hideaway, Guess My Name a finišuje s prípravami koncertného programu na pripravované turné. Všetky videá sú samozrejme dostupné aj na ich oficiálnom YouTube kanáli The Minority Band, ako aj priamo na webovej stránke v sekcii VIDEO.

Po viac ako roku od vydania albumu sú skladby stále hrané v éteri slovenských (Anténa Rock, rádio Rebeca, rádio Paráda) a českých rádií (rádio Beat, rádio Fajn Rock Music). Kapele sa podarilo dostať zo svojou hudbu aj ďalej za hranice v rámci Európy napríklad do Dánska (Radio Marlab, Radio Playback Rock), Nemecka (Powerplant Classic Rock, RDD Radio) Švajčiarska (RADIO 15.ch), Belgicka (Rock FM Online) a Ukrajiny (Radiolla Clutch). Ale piesne tejto punk rockovej formácie si tiež môžete vypočuť aj na rádiu Burg Studio z mesta Johannesburg v Juhoafrickej republike, alebo na rádio Krajan, ktoré sídli v meste Chicago v USA. 

Na jeseň roku 2020 kapela vyráža na klubové turné spolu s českou kapelou "Nevhodné Loutky" pod názvom "Till The End Of The Line", ktoré by malo byť náhradou za letné turné, ktoré sa z dôvodu korona krízy neuskutočnilo. Všetky termíny koncertov budú čoskoro zverejnené na webovej stránke v sekcii KONCERTY. Naďalej aj napriek všetkým okolnostiam ostávame verní našim plánom: čo najviac hrať, baviť vás a užívať si chvíle, kvôli ktorým to všetko robíme až do úplného konca – "Till The End Of The Line"!