KAPELA

The Minority je bratislavská punk-rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2019 a patrí ešte stále medzi tie novšie zoskupenia, ktoré vznikli v našom hlavnom meste. Zostavu tvoria momentálne členovia: Peter Jarábek (gitara, spev), Michal Jarábek (basa, spev) a Marián Karšay (bicie nástroje). Ich energický "kalifornský" punk-rock, ktorý je zľahka poprepájaný s prvkami žánrov ako sú rock'n'roll, folk či country sa vyznačuje melodickými, chytľavými a ľahko zapamätateľnými refrénmi a stelesňuje v sebe všetko to, čo má kapela na hudbe najradšej. 

Aktuálne má kapela vonku dva samostatné single s názvom "Let It Be Sunday""Duch rebelov", ku ktorým natočila aj videoklip. Obidve skladby svojou náladou a prejavom prezentujú nespútaný a priamočiary "kalifornský" punk-rock. Ako hovorí frontman kapely Peter Jarábek „Skladba "Let It Be Sunday" svojou naliehavosťou a agresivitou vyjadruje predovšetkým ten moment, ktorý každý z nás občas máme, keď musíme v pondelok skoro ráno vstávať do práce. Naopak text piesne "Duch rebelov" poukazuje v značnej miere hlavne na to, že žiadna doba nie je ľahká, ale zároveň dáva optimizmus, pretože ten povestný "duch rebelov" drieme v každom z nás.“ Momentálne The Minority absolvovali turné s názvom TOUR 2022, v rámci ktorého sa predstavili na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku. Hlavným ťahákom na tohtoročné vystúpenia boli určite nové skladby. Chalani využili zimné obdobie na nahrávanie nového materiálu, a postupne budú zverejňovať aj ďalšie skladby zo svojej produkcie. V koncertnom playliste samozrejme nechýbali ani piesne z posledného albumu "Do poslednej dávky", ktorý bol oficiálne vydaný ešte minulý rok 5. februára 2021 a je v poradí už druhým počinom tejto formácie. 

Naďalej aj napriek všetkým okolnostiam ostávame verní našim plánom: čo najviac hrať, baviť vás a užívať si chvíle, kvôli ktorým to všetko robíme až do "DO POSLEDNEJ DÁVKY"!

HISTÓRIA KAPELY

ROK 2019 - 2020

V roku 2019 vydala kapela svoj debutový album s názvom Till The End Of The Line, ktorý sa ešte realizoval za pomoci externého bubeníka Lukáša Horvátha. V priebehu leta 2019 bol album propagovaný videami k singlom "Run And Hide", "Rhythm Of Holiday" a "Summertime". Začiatkom roka 2020 kapela predstavila hneď ďalšie tri lyric videá k singlom Unbreakable, Hideaway, Guess My Name. Všetky videá sú dostupné aj na ich oficiálnom YouTube kanáli The Minority Band.

V priebehu roka 2019 a 2020 sú skladby z ich debutového albumu hrané v éteri slovenských (Anténa Rock, rádio Rebeca, rádio Paráda), českých rádií (rádio Beat, rádio Fajn Rock Music), ale aj v rámci Európy napríklad v Dánsku (Radio Marlab, Radio Playback Rock), Nemecku (Powerplant Classic Rock, RDD Radio) Švajčiarsku (RADIO 15.ch), Belgicku (Rock FM Online) alebo  Ukrajine (Radiolla Clutch). 

ROK 2021

Vo februári kapela vydáva svoj druhý album s názvom "Do poslednej dávky", ktorého hlavný singel "Opäť v ringu" sa dostáva do pravidelnej rotácie rádia ROCK RADIO v Českej republike. V priebehu leta 2021 nasleduje turné k aktuálnemu CD s koncertami na Slovensku, Čechách a Rakúsku. Následne koncom roka 2021 zamierila kapela do štúdia nahrávať nový materiál, ktorý by mal byť hotový začiatkom leta 2022.

ROK 2022

Zimné odobie využili The Minority ,na nahrávanie nového materiálu. Zo svojej novej produkcie stihla kapela už zverejniť skladby "Let It Be Sunday""Duch rebelov", ku ktorým vždy natočila aj videoklip. Aktuálne kapela absolvovala turné s názvom TOUR 2022, v rámci ktorého sa predstavila na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku.